SaSaZu je vcelku vyhlášená restaurace londýnského šéfkuchaře Shahafa Shabtaye umístěná v holešovické tržnici. S Verunkou jsme se tam včera vypravili z nedostatku jiných možností – chtěli jsme totiž vyrazit do oblíbeného Avionu 58, který má ale do záři zavřeno. Udělali jsme dobře, že jsme vybrali zrovna SaSaZu – opět jde o jednu z nejlepších restaurací, které jsme zatím navštívili.

Po otevření dveří se před Vámi objeví krásný pohled chodbou do interiéru restaurace, kde na začátku prostoru vévodí recepce, kde si dochází k přivítání, odložení kabátů. Řekli jsme, že jsme v SaSaZu poprvé, načež nám recepční doporučila místa poblíž kuchyně, která je otevřená, takže vidíte, jak se co dělá… Obsluha je hodně komunikativní, což nám vyhovuje, vládne tu hodně uvolněná atmosféra, číšník se na úvod pěkně představí, představí podnik, jeho části, jídelní lístek a zdůrazní abyste se chovali, jak doma. Celý interier působí perfektně industriálně, s vysokými stropy velmi prostorně.

verunka

sasazuferda

SaSaZu je postavené na moderní asijské kuchyni, takže žádná tradiční jídla. Jídelní lístek je rozdělený na několik částí podle způsobu přípravy. Porce jsou menšího charakteru, takže doporučujeme si dát tak 2-3 chody na osobu nebo využít šéfkuchařovo degustační menu, které jsme my s díky odmítli. My jsme zkusili: Thajský salát s papáji, Yam Yam polévka, Hanoiské krevety, SaSa křupavá rolka a deserty. Určitě doporučujeme všechno! Nejvíc nám chutnali SaSa křupavé rolky, což byla rolka z půl tuňáka, půl lososa obalené v nori a lehce smažené jako na způsob tempura. Všechno podávané v omáčce ze sezamu a wasabi. Všechna jídla se podávají doprostřed stolu.

Takže sečteno podrženo: doporučujeme s plným hodnocením. Byl to zážitek po všech stránkách. Restaurace nabízí i nedělní brunche, což se ale jídla neodtkne – výběr je stále ze stejného jídelního lístku, ale v restauraci je navíc třeba dětský koutek, sada playstations, masérka, kaligraf… Takže neděle je ideální čas na vyzkoušení!

Podobné články