Prodloužený víkend v hotelu Rosa na Šumavě

Máme za sebou krásný prodloužený víkend na Šumavě v hotelu Rosa ve vesničce Řetenice. Jezdíval jsem tam s Natálkou ještě s rodiči asi tak před 10 lety nebo tak nějak a hotel mi utkvěl v paměti jako deluxe hotel. Vzpomínali jsme na ty VIP snídaně s domácími lívanečky, polívkou s ráno nasbíranými hříbky, super obsluhou a sportovním vyžitím…

Z toho všeho tam po 10 letech a změně majitele (nebo provozního) zůstalo už jen to sportovní vyžití. Hráli jsme tenis, užívali si v bazénu, na minigolfu a nevyužili jsme fitko ani saunu… Snídaně a jídlo všeobecně byl hrozný propadák, asi na to napíšu samostatný článek, protože jsme všichni asi nikdy v životě nejedli nic horšího… A to ani ve školní jídelně na základce. Podívejte se na letmý obrázek toho hnusu (pardon, ale jinak se to nazvat nedá):

Ale jinak víkend to byl výtečný. Perfektně jsme si odpočinuli a na zpáteční cestě do Prahy jsme si prošli Písek, kde jsme si i spravili chuť v místní Řecké taverně.

5 Comments
  1. Ahoj, koukám, že jste byli z ubytování stejně zklamáni jako my. My jsme se letos rozhodli po delší době strávit dovolenou v Čechách a ne u moře a jsme moc zklamáni. To, že nebude počasí krásně celý týden, s tím jsme počítali, ale že budeme raději mrznout v dešti, než být v “našem” hotelu, na to jsme připraveni nebyli. Hotel má k ***deluxe setsakramentsky daleko, veškerí jídlo vařené z prefabrikátů a dnešní “domácí” borůvkové knedlíky v večeři – no hnus koupený v makru či kde… Co se týká ubytování – vybydlené, nefunkční, hrůza. Před rezervací jsme na netu hledali, bohužel nenašli žádnou recenzi. Já tu naši budu šířit jak jen to půjde:-(.

    • My jsme tam byli minulý rok, jako když na to myslím takhle s odstupem času, tak to nebylo zas tak špatný… Ale bohužel to zkazilo hlavně to jídlo… A hlavně jsme byli zvyklí, že to býval svého času opravdu výjimečný rodinný hotýlek.

  2. Dobrý den, od 1.5.2013 budeme hotel otevírat jako noví nájemci. To co jsem si přečetl z Vašich řádků mě dosti šokovalo. Pokud budete mít cestu kolem, zastavte se u nás a mohu Vám garantovat, že s naší kuchyní servisem a ubytováním budete nyní naprosto spokojeni.

    Hezký den
    Tým hotelu Rosa

  3. V hotelu Rosa jsme byli minulý rok a teda hodně se asi polepšili, protože my jsme si to pochvalovali a kdyby jsme nechtěli poznat zase něco jiného a trošku jinou oblast Šumavy, tak tam jedeme zas. Tak jsme si vybrali pobyt zde http://www.topsleva.cz/pobyty/sumava a tentokráte jsme zvolili chatku:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*