Po příjezdu a ubytování se na hotel jsme hned první den vyrazili samozřejmě na pláž!!! Konkrétně na Miami Beach – vyhlášenou pláž na východním pobřeží Floridy. Podél celé pláže je postavené dřevěné molo, po kterém se prohání běhající vytrvalí důchodci, maminky s kočárky a další zvláštní jevy. Všude kolem plno palem, písku, luxusních kondominií a Kubánců. Sluníčko pralo tak, že jsme se hned první den spálili…

P3130032.JPG P3130036.JPG P3130045.JPG

Den první – Miami

Po pláži následovalo hledání vyhlášeného sushi baru, jehož adresu Ferdásek vyhledal už v Čechách, ale protože adresa nebyla úplná, tak jsme se potloukali ulicemi rozpáleného Miami Beach asi 3 hodiny. Polomrtví jsme nakonec vzali za vděk japonsko-thajskou restauračkou, kde jsme se jako jediní od písku a v ťapkách náramně vyjímali:) Ali nigiri bylo vynikající, to musíme říct!

Odpolko jsme vyrazili do outletu, kde jsme prošustrovali pár pracně vydělaných peněz, ale stálo to za to:) Ferdásek ukořistil pár košil z Banany a Verunka kupodivu dosti douhé kalhoty (též Banana).

Den druhý – Key West

Druhý den byl v plánu Key West. Už jsme byli docela zvyklí na hustý provoz v Miami, takže 5 hodin cesty na nejjižnější cíp USA, nás nepřekvapil. Nejlevnější benzín naším Chevroletem jen protékal, naštěstí za ty prachy, neberte to. Na Key West byla pomalá cesta s omezením rychlosti asi na 70km za hodinu a vleklo se to. Naštěstí bylo na co koukat, všude kolem luxusní zátoky, moře hrálo všemi barvami a stavili jsme se i v státním parku, kde jsme našli pár kokosů. V samotném Key Westu zrovna začínaly oslavy St. Patrick Day, tj. všichni byli v zelené barvě a chlastali zelené pivo a byli na mol. My jsme si dali ale dobrý obídek (ferdik jak jinak burgera a Verunka jak jinak salátek), a pak vyrazili na procházku k domku, kde bydlel Hemingway, a dál na jižní molo. Byla tam bójka, která značila nejjižnější cíp USA, ale my s Verunkou jsme našli jedno molo, které bylo určitě ještě jižněji, takže jsme chvíli byli první lidi nejjižněji na nejjižnějším cípu USA.

P3130068.JPG P3140085.JPG P3140089.JPG P3140099.JPG P3140105.JPGP3140115.JPG P3140119.JPG P3140158.JPG P3150167.JPG

Cesta zpátky bylo dlouhá, navíc Verunka nechtěla Ferdíka pustit k řízení a navíc jsme se ještě v Marathonu naflákali krevetami na Sea Food Festivalu. Do hotelu jsme dorazili úplně hotoví, byl to prostě plně nabytý den.

Den třetí – Cesta z Miami přes Naples, Venice do Tampy a ještě dál

Třetí den jsme si po náročném 2. dni trochu pospali, a po snídani vyrazili směrem do Alabamy. Měli jsme před sebou 2 dny cesty. Cesta utíkala rychle, i proto, že jsme mohli jet kolem 120 km/h a Verunka řídila jak ďas. Udělali jsme super 2 zastávky, jednu v Naples, česky “Neapol”. Šlo o malé výletní přímořské městečko hlavně pro starší lidi. Byl tam klídek, žádní zelení vožralové a úžasné pláže. Podobně na tom bylo i další městečko, ve kterém jsme zastavili na vykoupání a odpočinek, a to bylo Venice (Benátky). Do Vencie jsme se dostali tak, že jsme zapíchli prst do mapy a řekli jsme “Tak tady dáme pauzu”. Nakonec jsme se dozvěděli, že Venice Beach je jedna z nejlepších pláží na Floridě. Po rochnění u vody jsme zas usedli do auta a rozjeli se směrem na server. Chvíli po setmění jsme se rozhodli dát večeři a přespat kousek u města Ocala. Spaní bylo v typicky americkém motelu “Day´s Inn” za 40 dolcků na noc.

P3150181.JPG P3150186.JPG P3150200.JPG P3150206.JPG P3150213.JPG P3150216.AVI

Den čtvrtý – Příjezd do Gulf Shores

Další den jsme stávali hodně brzy, protože jsme chtěli mít cestu rychle za sebou. Tady není moc o čem psát, prostě jsme 5 hodin jeli až jsme dojeli do Gulf Shores, jeli jsme hned za Verči taťkou, který zrovna obhlížel nějakou zakázku u laguny. 300 m2, 3 koupelny, obrovský obývák s výhledem na moře, ložnice s výhledem na moře a společný bazén. Hezké bydlení…

Další dny zatím trávíme v Gulf Shores, je tu o něco chladněji než na jihu, ale pořád to jde. Takže nakupujeme, válíme se na pláži, chodíme běhat a na tenis, na golf, do Wal Martu a je nám fajn.

Podobné články