Poslední měsíc se nesl ve znamení kvalitního jídlo ať už připravovaného námi na grilu nebo toho, co jsme dostali v navštívených restauracích. Jako první začneme Verunčinými narozeninami. To jsme vyrazili do restaurace Katsura, která je přímo v podzemí hotelu Diplomat. Hemží se to tam Japonci, což je dobré znamení kvalitní kuchyně. A konec konců jde asi o jediný podnik s klasickou japonskou kuchyní (ne sushi). Donedávna jsme chodili do Yakumo, ale tu bohužel zavřeli. Ale Katsuro můžeme jedině doporučit. Ochutnali jsme např. Gyozu, Ramen a Tempuru.

Další jídlo, které se povedlo bylo připraveno v Kobeřicích a jednalo se o přes 3 hodiny lehce tažený hovězí krk vcelku. Byla to spíš taková zkouška českého BBQ, ale povedla se. ChuŤově se sice maso nerozpadalo, zato ale po nakrájení chutnalo jako roastbeef!

Další naší štací byl podnik slowPEC, nový podnik kousek za Prahou v Lišnicích. Lidi sem prý jezdí z daleka a bez rezervace si nesednete. Tu jsme naštěstí měli a vyzkoušeli úžasnou gastronomii. Nebyla to až taková třída, že bychom se sem museli vracet, ale chuťově výborné. Ale jak říkám, podruhé zas někam jinam…

No a závěrem něco z naší dnešní výpravy do Liberce. Vznikla tam nedávno výborná kavárna s názvem “Kavárna bez konceptu” – super název, co? Mají tam dobré kafe, příjemnou obsluhu, fajn prostředí a super zákusky. Doporučujeme!

Podobné články