Navštívili jsme o víkendu řetenický hotel Rosa kousek od Kašperských hor. Zůstali jsme tam 2 noci a okusili tamní kuchyni, která bývávala před méně než 10 lety krajová a domácí. Tehdy jsme na snídani jedli lívance paní domácí a pan domácí nám vařil houbovku z čerstvých hub, které to ráno nasbíral. Po příjezdu jsme zjistili, že se provozní (nebo majitelé) vyměnili. Bláhově jsme očekávali to, na co jsme byli zvyklí z doby minulé.

Setkali jsme se ale s naprostým amatérismem a příšernou kuchyní. Snídaňové švédské stoly ani nemá cenu rozepisovat; není totiž moc o čem psát… Trochu šunky, sýru, rozpatlané máslo, upatlané talířky a kafe, které chutnalo jak teplá voda… Obrovské zklamání.

Vrchol tamního gastronomického umění můžete sledovat na fotkách výše, mě se osobně při pohledu na fotky navaluje… Hovězí biftek, který plaval v oleji a půl talíře zabíral nějaký salát nebo Vláďovi gnochi, kde namísto omáčky byla voda to je prostě humáč! Navíc hovězí biftek za 300 CZK! Neměl ve skutečnosti cenu ani 100 CZK. Byl tak divně poskládaný s několika kusů nebo co. Bláhově jsem ho chtěl středně propečený; byl propečený až k smrti:-)

Klikněte pro další článek – Další povídání o tom, jaké to bylo v hotelu ROSA na Šumavě.

Zkusili jsme i polední meníčko za krásných 70,- Kč. Frankfurtská polévka a Koprovka. Obě jídla tak přemoučené a přesolené, že se to nedalo jíst…

Tahle restaurace je naprostý propadák, doporučoval bych se jí z daleka vyhnout…

Podobné články