To byl den…

Bylo to tuším tohle pondělí. Po těžkém dnu v práci jsem stihl přijít dom dřív než Verunka a tak si říkám, že něčím překvapím:-) No a povedlo se. Překvapil jsem teda i sám sebe…

Mám ve zvyku dělat hodně věcí v rychlosti a musím říct, že někdy je z toho Verunka krapet nervózní. Rychle myju nádobí, rychle vysávám, rychle a efektivně vařím:-) a tak. Takže když jsem tuhle v pondělí přišel domu z práce, byl jsem docela hladový a v mikrovlnce, která nám přestala fungovat, jsem objevil neudělaný pytlík s popcornem. Tak si říkám, že kdybych naplno rozpálil velký hrnec a hodil tam popcorn a zakryl pokličkou, že by se to dalo udělat takhle. Omyl! Jamile jsem na rozpálené dno hodil obsah sýrového popcornového balení, okamžitě všechno zčernalo a ke stropu vzlétl černý oblak kouře. V té době, co jsem se rozhodoval, co dál, jsem stihl hrnec s černou hmotou přikrýt pokličkou, takže na chvíli byl pokoj. vymyslel jsem, že to teda raději vzdám, že tenhle popcorn asi už stejně nebude k jídlu a znovu otevřel pokličku s tím, že tam naliju vodu, aby to vychladlo. Následovaly dva ještě o něco větší oblaky černého kouře, když jsem pokličku odklopil a když jsem lil vodu. Ale bylo to! Dygestoř jsem zaplnul na plné obrátky a otevřel okno, ze kterého se začal valit kouř. Nebezpečí bylo zažehnáno.

Nevím proč, ale v zápětí mě napadlo, že tu do červena rozpálenou plotýnku, na které se dělal lahodný popcorn musím nějak zchladit a hodil na ní druhý kastrol, do kterého jsem nalil studené mléko v domění, že to vystačí akorád tak na teplé kakao.

Mezitím chtěla najít řešení další neodkladná situace: co s tím černým roztokem, který nepředstavitelně srmděl. Popadl jsem ho a svižně nesl přes celý byt do koupelny. Cestou mi bylo divné, proč cítím něco kapat z hrnce na zem. Snad jsem do něj nevypálil černou díru? Ošahal jsem hrnec kol dokola a objevil příčinu: Na boku hrnce byla přisátá nasáklá žíňka, ze které kapala voda. Tohle mělo menší prioritu, prvotní bylo vylýt obsah hrnce do hajzlu a pak jsem mohl řešit tohle.

V tom jsem ale z kuchyně uslyšel něco divoce sičet… Vzpoměl jsem si na to mléko na kakao, které jsem dal na plotnu a podivil se, jak to, že je tak rychle svařené. Rychle jsem vylil obsah hrnce do záchodu a u toho jsem se začal modlit, aby v tomhle chaosu nepřišla Verunka. Cestou zpátky do kuchyně jsem ponožkama stihnul utřít část mokré podlahy a skákal na plotnu, která se začala bělit přeteklým mlíkem. Uf. A je to. Věděl jsem, že už nic nehrozí, takže jsem poutíral zbytek mokré podlahy, otevřel další okno do kořán a vyměnil ponožky. Jako dobrý nápad se mi zdálo použít osvěžovač vzduchu na ten smrad. Nebylo to špatné, jen se ty dva pachy tak trochu smísily. Ale to už bylo v pohodě. Verunka pak přišla záhy, prý viděla z dálky otevřené okno a nějaký valící se dým… A to jsem si chtěl udělat jen popcorn a kakao:-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*