Víkend v Táboře

Na poslední chvíli jsme se s Verunkou rozhodli vyrazit někam na víkend a zaujala nás nabídka hotelu Palcát. V pátek po práci jsme vyrazili vstříc slibovaným gastronomickým a wellness zážitkům.

V hotelu vaří mistr kuchař ČR, slibovali jsme si mimořádný gurmánský zážitek. Ten se nám splnil, ale trochu někde jinde, a sice v hotelu Nautilus, který jsme si vyhlídli na foursquere jako alternativní variantu. No a jelikož nám nechtěli v Palcátu vyměnit zakoupené 3 chodové menu za degustační 7 chodové, rozhodli jsme se, že se napráskneme jinde:-)

Restauraci hotelu Nautilus určitě doporučujeme jako mimořádný gastronomický zážitek. Výtečné!

Co se týče gastronomických zážitků, celkem zklamání přišlo právě v Palcátu. Verunka zvolila českou variantu degustačního menu, která celkem šla, Ferdík ale zvolil Asii… Po Tom kha kai, která nebyla Tom kha kai, ale byla dobrá, po dobré “číně” přišla rána v podobě zmrzlinového poháru s umělou šlehačkou a kusy ledu ve zmrzlině alá zlatá algida. Tímhle se pro mě bohužel restaurace zařadila do kategorie knajpa U Naftaře od naproti. Nechápu, jak je v dnešní době možné vytvořit takovýhle dezert, který zkazí celé menu. A to ještě od mistra ČR? Nechápu.

A na závěr něco málo fotek:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*