Život v Ao Nang, v provincii Krabi

Tak zítra hurá na letiště do Krabi a AirAsia jsme za hodinku v Kuala Lumpuru. Dnes teda poslední den v Thajsku, konkrétně v Ao Nangu:

Bylo to tu hodně příjemné a úplně jiné než na ostrově Koh Phangan. Tam se nám teda líbilo malinko víc, ale i Krabi má svoje kouzlo – to jsou hlavně skaliska a kopce jako z Jurského parku. Ubytovaní jsme byli v Krabi Nature House s neskutečně příjemnými majiteli. S těmi jsme strávili i včerejší večer, jelikož nás pozvali  na seafood bbq.

Samotný Ao Nang je hodně turistický ve stylu Staromáku, ale to pouze jeho jižní část přecpaná turisty a resorty. Když máte skůtr a bydlíte mimo tento ruch, není problém najít si svou tichou odlehlou pláž, svoje cesty na běhání a do resortu chodit jen na černo k bazénu a do fitka:-)

Bohužel skoro se tomu nedá věřit, ale oba dva nás tu zlomila pravděpodobně angína, nebo nějaká svinská bakterie, která se Verunce usadila v krku a Ferdikovi na průduškách. Léčení zabralo téměř 10 dnů, kdy po několika dnech samoléčbě jsme navštívili zdejšího známého doktora, který předepsal antibiotika a do 2 dnů se to srovnalo.

A pár dalších poznatků v bodech:

  • Skůtr nutný (my jsme sehnali za cenu 3000 THB na měsíc + kolo jako bonus)
  • Benzín výrazně levnější než na ostrově Koh Phangan, v přepočtu cca 25,- Kč/ litr
  • Při nemoci doporučujeme hned navštívit doktora. Namísto 10 dnů nemoci mohlo být 5…
  • Pivo stejně “drahé” jako všude jinde v Thajsku, 0,6l za cca 45,- Kč
  • Krabi více muslimské, je tu hodně mešit, odhadem tak 50% Muslimů.
  • Stejně jako i v jiných částech Thajska, si Thajci neváží toho, co mají. Skládky všude, bordel odhazují u silnice, apod.

A ještě byla vtipná cesta do Krabi, tohle jsme měli celou cestu cca 3 hodiny:

A pár fotek:

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*