Tak zas po roce malé shrnutí. Posledních pár let se tak nějak běžecky plácám. Konečně měl ale rok 2023 i víc běžeckých světlých okamžiků, takže tady sumíruju.

  • Počet aktviit: 301 aktivit
  • Naběháno: 2500 km
  • Čas strávený během: 242 hodin

Běhat jsem v roce 2023 začal výrazněji někdy kolem května-června a dobrá kilometráž a kvalitní tréninky jsem měl přes léto až vlastně do prosince. Našel jsem si rytmus, kam vpasovávat tréninky, většinou to bylo ráno do práce nebo/a večer z práce. Kvalitní trénky pak většinou přes oběd na ovále na Vinohradech.

Na Stravě jsem sledoval hlavně vývoj výkonnosti ve srovnání s lety, kdy jsem byl schopný běhat závody v tempu 3:20. Načasování prvního závodu bylo hned, jak jsem se do té formy dostal. Bohužel potom i přes stále celkem větší kilometráž se výkonost nezlepšovala a ten graf odráží přesně to, co jsem cítil. V prosinci koncem roku je pak vidět pád z důvodu zánětu průdušek.

[super-related-posts related_post=”1″]

Rehabilitace, bolístky a styl

Celkem jsem zapracoval na cvičeních. Stále bohuju s plotýnkami a stále tady pomáhá Smíškova metoda. K tomu jsem přidal pravidelnou fyzioterapii zaměřenou hlavně na chodidla a achilovky, který taky stále pobolívají. Nakonec bylo fajn si udělat i rozbor běžeckého stylu, ze kterého jsem si odnesl plno drilů a cvičení.

Závody

Chtěl jsem toho víc, ale vlastně byly jen dva. Běh na Landronce na 5km a 3. místo, a pak Lívancový běh na 2 míle a 6. místo. Hlavně za Ladronku a bednu jsem rád, stálo to dost dřiny tu formu vyladit a celkově i ten závod byl dost náročný.

Plány 2024

V květnu by se ve Stromovce měl běžet běh na 6 hodin, který mě už od prvního pokusu cca 5 let zpět hrozně láká. Znamenalo by to teda zpomalit a běhat delší běhy v tréninku. Tak se zařídím hlavně podle toho, jestli na tuhle změnu najdu prostor…