Jizerky máme taky prochozené už křížem krážem, tak jsme tentokrát vyrazili malinko do jiné části, a sice do části kolem Desné. Ubytování v penzionu Borůvka bylo famózní, hlavně díky super velkému kopci nad chatou, bazénu a chill zónou. Kopec byl super hlavně pro děti, myslím, že tam každý den nastoupali tak 200m výškových.

Výlety jsme dávali po okolí hlavně po zdejších rozhlednách – Maják Járy Cimrmana je krásné místo, pak Rozhledna Štěpánka byla moc pěkná a nakonec ještě Rozhledna Světlý vrch. V Příchovicích jsme navštívili taky místní kravín, podívali na telátka, nakoupili mlíko, sýry. Jinak předminulý týden v Krkonoších bylo borůvek poskrovnu, ale tady to bylo teda něco. Tak velké borůvky a tak obsypané trsy jsme asi ještě neviděli a děti se jich dokonce přejedli…

Z čeho jsme byli ale nejvíc vyprděný bylo, kolik toho děti dokázali za den nachodit. První den tůru jsme dávali ještě bez Elišky, kteoru dovezla babička a druhý den, ale zato s Vejcákovic rodinkou. A to mohl Vašík nachodit tak dobrých 7km v terénu. Další dny to bylo míň, ale rozhledny většinou vyšlapali a sešli po svých.

https://www.youtube.com/watch?v=TdxH_0TJhXw

Fotky: