Letos jsme to rozjeli ve velkém stylu. Snídaně s dědečkem, babičkou a mamkou Lůďou alá kilo šunky s křenem, chlebíkem a vánočkou všechny navnadila na zlaté prasátko. To jsme málem snědli taky ke snídani.

Pak jsme společnými silami ozdobili stromeček, dodělali poslední přípravy na večer a kolem 15 vyrazili směr Strossmajrák do kostela. Společnost nám dělala placatice moravské meruňky z domácích zásob dědečka a babičky.

Po návratu dom Verunka s mamkou začaly smažit o sto šest a Ferdík vyrazil pro další dárkuchtivé členy rodinky. Taťka George s babičkou dorazili právě včas na fantastickou čtyřchodovou večeři. Česnek proti čarodějnicím nás pěkně rozpálil, po zelňačce nám šlehaly plameny z pusy a ohnivou smršť jsme dorazili klobajdou. Pak už přišel čas na řízky se salátem a připlul i kapřík.

Dárků bylo habafuk, rozbalovali jsme “petřínským” stylem asi 2 hoďky. Po 9 jsme vánoční schůzi rozpustili s předsevzetím, že to za rok zopakujeme minimálně ve stejném složení.

Další kolo probíhalo na Petřinách 25.12, kde jsme rozbalovali asi 3 hodinky následované volnou zábavou. Do Brna jsme jeli 26.12 rovnou k D+B, kam jsme dorazili jako předposlední  (poslední byla mamka Lůďa:-). Obídek jedna báseň a pak hurá na první brněnské kolo dárků. Druhé kolo bylo o pár hodin později v Bystrci.

Těšíme se na příští rok.

A malé připomenutí předchozích let:

2011:

Vánoční veselice 2013

2012:

Vánoční veselice 2013

2013:

Vánoční veselice 2013

Podobné články