Víkend s matonožkouJe to už 2 týdny, co u nás byla moje mamča a bohužel jsem se k psaní dostala až teď, tak to rychle doháním…

Byla u nás jen na skok (sobota odpo – neděle odpo), ale bylo to bájo. Jako obvykle přivezla spóóóustu věcí – asi 5kg zeleniny ze zahrádky, domácí ovocné knedlíky, bižutku pro Verunku.. No, měli jsme radost:) Ferdásek teda moc ne, protože to celou sobotu tahal na rameni…:)

Z nádraží jsme šli rovnou na “americký” kafčo. Chtěla jsem sice “francouzský”, ale moje oblíbená kavárnička byla obsazená, tak jsme zvolili sousední Baker´s shop, kde to taky vůbec není špatný. Dali jsme si lattéčko a k tomu něco sladkýho. Začalo to dobře:) Pak jsme to protáhli přes Staromák, kde právě probíhal jeden z letních jazzových festivalů – tady jsme se na chvilku utábořili, pokračovali jsme přes Václavák a Ferdáskovu oblíbenou bagetérii až na Mírák. Do večera jsme se rozhodně nenudili!

Víkend s matonožkou Víkend s matonožkou Víkend s matonožkou Víkend s matonožkou

V neděli jsme měli naplánováno hned několik variant programů (zoo, dendrologická zahrada, botanická zahrada), ale nakonec jsme šli s mamčou na tůru kolem Hostivařské přehrady (Ferouš pecivál zůstal doma). Nebyly bysme správný ženský, kdybysme aspoň jednou nezabloudily:) – připomínám, že jsem vedla já, aby někdo náhodou neprávem neosočil mamču!!

Následoval výýýborný oběd!! Od kolegyněk z kurzu účta jsem vyslechla parádní recept na cuketové bramboráky (tzv. cukeťáky). Opravdu NIKOMU nedoporučuju!! Byla to tragédie! Trhalo se to, smrdělo to, prskalo to, prostě jsme to nemohli zpracovat, tak jsem to nalila na plech a upekla – chuťově OK hlavně díky sýru Gruyere, ale podruhé to zkoušet opravdu nebudu!

Víkend s matonožkou Víkend s matonožkou Víkend s matonožkou

Zatímco jsem se pachtila s cuketama, mamča si vymyslela supr aktivitu – už když u nás byli na jaře s Laďou, tak jim nedala spát naše špinavá přípojka na telefon, kterou jsme od malování na podzim 2007 nikdy neumyli. Byla krásně oranžovoučká a nám se to tak líbilo – vždyť to ladilo se zdí, no ne?! Takže to mamka vzala do svých rukou a zásuvka je skoro jako nová:) A musím uznat, že od té doby se nám tu s Ferdáskem bydlí líp:)

Víkend s matonožkou

Podobné články