Všechno to začalo myšlenkou, že si uděláme dovolenou na dovolené a protože od našeho současného domova na Koh Phanganu je sousední ostrov co by kamenem dohodil a navíc je to vyhlášená turistická destinace, vyrazili jsme na Koh Samui.

Cesta přívozem byla za hubičku díky tomu, že jsme vážili cestu pro lístky až na molo (do 15km vzdáleného Haad Rinu), jinak ve městě měli cca 50% přirážku.. Ubytko jsme sehnali opět přes AirBnB v příjemném komplexu na severním pobřeží. Součástí byl bazén, posilka, menší potraviny, prostě všechno co člověk potřebuje ke štěstí na tropickém ostrově.

Za zmínku na Koh Samui určitě stojí Fisherman village, která se v pátek večer proměnila v rej trhovců, pouličních hudebníků a hory a hory různých „fejků“. Doslova jsme žasli, co všechno se vyrábí v napodobeninách – Vouittonky a Chanel kabelky jsou docela standardní i v Holešovické tržnici, ale tady vedly kabelky Mulberry a Tod´s. Musím říct, že zdařilé! Kosmetika a štětečky + kosmetické taštičky od Nude, Chanel nebo Bobbi Brown a dokonce nechyběly ani šperky Tiffany! S Feferdou jsme neodolali zaručeně pravým Ray Benkám a pořídili jsme hned dva slušivé unisexové modýlky za necelých 230 Kč! O UV faktoru si iluzi neděláme…

V sobotu jsme prubli snídani v evropském stylu v jednom příjemném podniku opět ve Fisherman village a pak se vydali na východní pobřeží na vyhlášenou pláž Chaweng. Bylo to popravdě trochu zklamání, protože kromě neskutečného množství obrovských hotelových komplexů a barů nejsou pláže ani moře tak čisté jako „u nás doma“ na Koh Phanganu;) Nicméně jsme to rádi vyzkoušeli  a nakonec jsme si každý našel to svoje – Ferdík obří vlny, Verunka masáž. Večer jsme zapadli do sympatického plážového reggae baru na happy hour a k tomu asi není co dodat;)

Check out v neděli jsme si příjemně protáhli u hotelového bazénu, a protože jsme cestovali opravdu nalehko, tak jsme se pěšo pomalu přesunuli na odjezdové molo. Po cestě jsme ještě narazili na výýýtečný podnik se super levnými nealko shaky. Verunka si dala ledový kakajo, Ferdík kafčo a pak hurá na molo.

Návrat do naší tropické dřevěné chýše byl emotivní – ještěrky se z toho radovaly celou noc a nad hlavama nám tančili snad čardáš nebo coJ