Norsko nebyla zrovna země, kam bychom jednohlasně řekli “Jo! Tam musíme jet na dovolenou”, ale když se objevily levné letenky a termínově to bylo taky super, tak jsme si řekli, že to zkusíme. Hlavně kvůli přírodě, která má na severu a v Norsku úplně jiný ráz než všude jinde.

Letěli jsme do Stavangeru, tam si půjčili hybridní auto a vyrazili směrem k městečku Jorpeland, kde jsme měli super ubytování přes airbnb na břehu fjordu a odtud dělali hvězdicové výlety do okolí.

Lokalita je jako dělaná i na super výlet do Stavangeru, stačilo zajet do městečka Tau, tam nechat auto a přívozem zajet na celodeňák do Stavangeru. Zní to možná divně, ale byli jsme v Norsku i za nákupama v outlet centru u města Ålgård, kde jsme nakupili pár teplých věcí z merino vlny.

Co se týče přírody a terénu, je Norsko hodně drsné. Trefili jsme zrovna období, kdy přes léto hodně pršelo a všechny cesty byly brutálně nasáklé vodou, takže se nohy nořily až po kotníky do bláta. Teplotně to bylo kolem 15 C, občas pršelo, občas svítilo sluníčko.

S cenama v Norsku je to ve většině případů jako naše ceny x3. Některé věci se občas dají nakoupit v akci typu brokolice, květák za 27 CZK, chleba za 30 CZK, ryby (akorát byla sezóna tresky) za stejnou cenu jako v ČR.

A fotky:

Podobné články