Tak jo, další země, kterou jsme poznali je Nizozemsko. Aktuálně ležíme v posteli u Einhovenu u letiště, vstáváme zítra ráno v 5:00, odlet v 7:15, v Praze kolem 8:30 a pak rovnou do práce. 3 dny v Holandsku nám přijdou jaký měsíc.

Cestu jsme začali v Einhovenu, kam jsme přiletěli, půjčili auto a jeli se napřed podívat do centra za nákupy a tak po městě. V Enhovenu nic moc není, kromě nákupů, ale ty taky stojí celkem za prd, takže jsme po pár hodinách nastartovali náš Renault Captur a hurá směr Amsterdam. Ubytovali jsme se v čtvrti Amstelveel, asi 10 km od Amstru a šli se podívat kolem.

Další den Amsterdam, ten nás nadchl, ale moře lidí, to moc nemusíme, takže jsme se jen courli po městě, dali projížďku na lodi po kanálech a rychle pryč. Další den směr západní pobřeží, u moře bylo pěkně větrno, ale naštěstí svítilo sluníčko, takže jsme dali procházku po pláži a dunách, pak kafe a pak směrem větrné mlýny nad Amstrem, ty určitě stály za to, všude po okolí se linula vůně kakaa, ale bohužel místní továrna na cacao měla zavříno. Po tom všem jsme ještě něměli dost a nasměrovali jsme si to dalších 60km na východ do Outlet centra Batavia, kde jsme zaplatili 3 eura za parkování a nic nekoupili…

Další den byl ve znamení přesunu do Einhovenu, ale cestou jsme udělali velkou zastávku v Utrechtu, kde se jednak běžel půl maraton a pak je tu nádherný zámeček. Potom do centra Utrechtu, který byl celkem pěkný, ale doprava a parkování v centru masakr.

Bylo to vcelku pěkné, malé shrnutí:

  • Holandani mají styl, hezky se oblékají, mají hezké interiéry bytů
  • Mají tu všude okna jako výlohy, otevřené většinou bez záclon
  • Doprava po Amstru stojí za to prozkoumat trochu víc, my jsme moc neřešili a platili jsme 5EUR za cestu do centra, 5 EUR za cestu z centra do Amsteveelu.
  • Všichni mají super angličtinu, takovou americkou
  • Velká hustota lidí. Je to země o dost menší než ČR, ale lidí je tu přes 17 mil…