Bylo to zvláštní rozhodnutí, když jsme kupovali letenky z Berlína na Tenerife. Nikdy jsme tam sice nebyli, ale nebyli jsme si jistí, že to je ta část světa, kterou chceme prozkoumat jako další. Ale realita byla naštěstí hodně pozitivní.

Cesta na Tenerife

Je sice pravda, že cesta směrem tam byla vcelku dlouhá. V sobotu ráno do Berlína autem (3h) a let z Berlína na Tenerife (5:20), což dává dohromady čas, za který můžete být v New Yorku… Naštěstí cestou zpátky jsme měli 2 noci v Berlíně, a to už šlo.

Počasí

Tenerife leží přibližně na podobné rovnoběžce jako například Izrael, takže je to tu podobné i s počasím. Když zasvítí sluníčko, teplota byla přes 30 C a koupání v Atlantiku bylo i v květnu super. Teplota vody pocitově kolem 20 C.

Co dělat na Tenerife

Tenerife nás dostalo hlavně kombinací skvělých tůr a super pláží a čistého moře. Vždy raději volíme ubytování bokem od rušných turistických center a na Tenerife jsme zvolili vesničku v kopcích – La Sabinita – s krásným výhledem na ostrov a oceán. Absolutní klid!

I přesto, že jsme tu byli celkem 5 dní, tak jsme většinu ostrova neviděli, projeli jsme vlastně jen jižní a jiho-západní část, takže zbytek nás čeká příště, ale už jen s přímým letem z Prahy…

Pár fotek

Berlín – evropský New York

Na zpáteční cestě jsme strávili 2 dny v Berlíně, kde jsme byli poprvé. Moc pěkné město, takový evropský New York… Tady taky nejsme naposledy…

Další fotky z Tenerife i Berlína:

Podobné články