Je to víc jak 3 měsíce, co jsem naposledy něco vytvořila na náš společný blog a teď je to vůbec poprvé, co se podílím na naší nové blogové adrese, která se Ferdáskovi opravdu povedla. Rozhodla jsem se tedy, že pro všechny, kteří k nám mají daleko, udělám takovou malou prohlídku s komentářem:o)
Vánoce pro mě a pro Ferdáska znamenaly nejen příjemné odpočívání, nacpávání pupíků, obcházení rodinek a všech vánočních stromků v širokém okolí, ale i hon na nábytek a doplňky do bytu. Jedním z našich úlovků, kterým se chci pochlubit, je opravdu krásná knihovna, která nám značně usnadnila reorganizaci poloprázdného bytečku a umožnila udržet těch pár metrů čtverečních relativně uklizených. Je to zatím jediný pořádný kus nábytku, který máme k dispozici v obýváku-pracovně-kuchyni… A tady je – v celé kráse:o) teda ta knihovna!!

verunkauknihovny

Mimo jiné jsme nakoupili i věšák na kabáty, pár hrníčků, rohožku před dveře, tyč na závěs do koupelny i se závěsem a záchodovou štětku:) No jo, i ta je potřeba!

Po dokanalé instalaci všeho nového do bytu nás čekalo už jen připevnění zahnuté tyče do koupelny. Bohužel jsme zjistili, že tyč přesahuje naši vanu cca o 20cm na každé straně, a tak jsem od dědečka vydyndala pilku na železo, abychom ji upravili podle potřeby. Samotné řezání dopadlo skvěle, bez zranění Ferdáska či újmy na okolním vybavení.

Problém nastal až při vrtání do sádrokartonu. I když jsme oba kutilové ve vývinu (Ferda nadšenec s vervou a já spíše kliďas, co si všechno dopředu promyslí a nejlíp i nakreslí), naše souhra byla dokonalá. Ferdík běhal s vrtačkou sem a tam a vrtal kde se dalo, já jsem zase podávala, přidržovala a dávala chytré rady:) Těch totiž není nikdy dost! Nakonec jsme vše vyvrtali, zašroubovali a připevnili a tady je výsledek:

zavez

Není to báječné?!?!!??:o) Mám z toho opravdu radost, protože zprvu vůbec nebylo jasné, jestli zahnutá tyč nad vanu vůbec existuje. Po její koupi zase visel otazník nad správnou velikostí a při samotném vrtání jsme málem skončili u sousedů, ale dílo se podařilo a koupelna je po sprchování konečně suchá:o) Hip hip hurááá!!!

Tak, a teď vám ještě ukážu, co už doma všechno máme:

pribory
tyhle příbory jsem jednou dostala od D+B z Brna (tenkrát byly do výbavy, ale teď se náramně hodí), nože nám taky darovali D+B, ostřítko na nože v nejpravějším chlívku vyhrála moje mamka jednou na rýžování zlata jako cenu (opravu nevím kolikátou:o)) a šufánek jsem ukradla – teda si vypůjčila z Bystrce…

skrin

tohle je skříň, jejíž výběr jste s námi už mohli sledovat a přesně takhle je zabydlená u nás:o)

Jinak už máme i 2 hrnce, 2 ošuntělé pánvičky, krásné skleničky na víno od Ježíška… a ten zbytek snad přibyde postupem času:o)

Podobné články